Паскал Сиакам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Паскал Сиакам

Сиакам во 2018
Сиакам во 2018

Лични информации
Роден на 2 април 1994 (1994-04-02) (28 г.)
Роден во Дуала, Камерун
Националност Камерун Камерун
Висина 2,06 м
Тежина 104 кг
Позиција крилен центар
Информации за кариерата
Колеџ Ново Мексико Стејт
Драфт 2016 / Рунда: 1 / Пик: 27
Избран од:
Торонто Торонто Репторс
Проф. кариера 2003—
Моментален клуб
Клуб Торонто Торонто Репторс
Број 43
Сениорски клубови
Години: Клубови:
2016–
2017
Торонто Торонто Репторс
Репторс 905 Репторс 905


Паскал Сиакам (роден на 2 април 1994 во Дуала) — камерунски кошаркар кој моментално настапува за екипата на Торонто Репторс од НБА лигата.