Парк Сунг-бек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Парк Сунг-бек
Лични податоци
Цело имеПарк Сунг-бек
Роден27 февруари 1985 (1985-02-27) (37 г.)
Сеул,  Јужна Кореја
Висина1,72 м
Маса68 кг
Податоци за клубот
Дисциплинадрумски и велодромски велосипедизам
Улогавозач
Последна промена
11 февруари 2018

Парк Сунг-бек (корејски: Park Sung-baek; р. 27 февруари 1985 во Сеул) — јужнокорејски професионален велодромски и друмски велосипедист. Настапил на друмската трка на Летните олимписки игри 2012, но не успеал да ја заврши.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • „Достигнувања на Парк Сунг-бек“. Cycling Archives.
  • „Достигнувања на Парк Сунг-бек“. Cycling Quotient.
  • „Достигнувања на Парк Сунг-бек“. ProCycling.