Павлодар (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Павлодар
Округ
Павлодар ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарПавлодар
Часовен појасИсток (UTC+6)

Павлодар (казашки: Павлодар ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со центар град Павлодар.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]