Пабло Зарницки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пабло Зарницки
Целосно имеПабло Зарницки
Земја Аргентина
Роден12 ноември 1972
Титулавелемајстор

Пабло Адријан Зарницки (12 ноември 1972) е аргентински шахист, велемајстор од 1994 година.

Тој ја претставувал Аргентина на пет Олимпијади. Од своите 54 партии, тој постигнал 24 победи и 25 ремиа.