Прејди на содржината

Отирар (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Отирар
Округ
Отырар ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Јужен Казахстан
ЦентарШауилдер
Час. појасEast (UTC+6)

Отирар (казашки: Отырар ауданы) е округ во Казахстан во покраината Јужен Казахстан. Центар е градот Шауилдер.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]