Осакаров (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Осакаровка
Округ
Осакаров ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Караганди
ЦентарОсакаровка
Часовен појас+6 (UTC+6)

Осакаров (казашки: Осакаров ауданы) е округ во Казахстан во покраината Караганди со центар Осакаровка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]