Оди, Куче. Оди!

Од Википедија — слободната енциклопедија
Оди, Куче. Оди!
Податотека:Go Dog Go.jpg
АвторП. Д. Истман
СеријалBeginner Books
ЖанрДеца
ИздавачRandom House Books for Young Readers
Издадена
12 март 1961
ISBN0-394-80020-6
OCLC25029028

Оди, Куче. Оди! (англиски: Go, Dog. Go!) — книга за деца на американскиот писател П. Д. Истман од 1961 година.

Во 2021 година бил снимен серија за Оди, Куче. Оди! во Соединети Држави и Канада, во режија на Ендру Данкан и Киран Шангера.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Milligan, Mercedes (2021-01-06). „Trailer: DreamWorks' 'Go, Dog, Go!' Speeds to Netflix Jan. 26“. Animation Magazine (англиски). Посетено на 2022-05-28.