Облаци (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Облаци“
РежисерАртур Фридман
СценаристАртур Фридман
Главни улогиЈорданчо Чевревски
Љиљана Јовановска
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1988
Времетраење35 минути
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Облаци “ - македонски телевизиски филм од 1988 година. Го режирал Артур Фридман, кој го напишал и сценариото.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Јорданчо Чевревски
Љиљана Јовановска

Надворешни врски[уреди | уреди извор]