ОУ „11 Октомври“ - Урвич

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"11 Октомври"“
Место
Општина: Боговиње
Нас. место: Урвич
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште "11 Октомври" се наоѓа во Урвич, општина - Боговиње.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]