ОУ „11 Октомври“ - Куманово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„11 Октомври“

Место
Општина: Општина Куманово
Нас. место: Куманово
Адреса: Тодор Велков
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

11 Октомвриосновно училиште во Куманово, Општина Куманово.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)