ОУ „11 Октомври“ - Куманово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"11 Октомври"“

Место
Општина: Куманово
Нас. место: Куманово
Адреса: Тодор Велков
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште "11 Октомври" се наоѓа во Куманово, општина - Куманово.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]