ОУ „Св. Климент Охридски“ - Делчево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„„Св. Климент Охридски““

Svkliment.jpg
Место
Општина: Делчево
Нас. место: Делчево
Основни информации
Директор: Горан Димитровски
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место https://svklimentohridskidelcevo.wordpress.com/

ООУ „Св. Климент Охридски“ се наоѓа на бул. Методи Митевски Брицо бб во Делчево, Општина Делчево.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]