ОУ „Сабедин Бајрами“ - Камењане

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Сабедин Бајрами"“

Место
Општина: Боговиње
Нас. место: Камењане
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Сабедин Бајрами" се наоѓа во Камењане, општина - Боговиње.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]