ОУ „Наум Охридски“ - Булачани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Наум Охридски“

Место
Општина: Гази Баба
Нас. место: Булачани
Основни информации
Контактни информации

Наум Охридскиосновно училиште во Булачани, Општина Гази Баба.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]