ОУ „Крсте Петков Мисирков“ - Бистрица

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Крсте Петков Мисирков“

Место
Општина: Битола
Нас. место: Бистрица
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

„Крсте Петков Мисирков“основно училиште во Бистрица, Општина Битола.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)