ОУ „Климент Охридски“ - Миравци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Климент Охридски“

Место
Општина: Гевгелија
Нас. место: Миравци
Основни информации
Директор: Михаил Петров
Настава на: македонски
Контактни информации

Климент Охридскиосновно училиште во Миравци, Општина Гевгелија.[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)