ОУ „Кирил и Методиј“ - Иловица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кирил и Методиј

Primary school Saints Cyril and Methodius (Ilovica) (2).jpg
Место
Општина: Босилово
Нас. место: Иловица
Основни информации
Контактни информации

„Кирил и Методиј“ основно училиште во Иловица, Општина Босилово.

Поглед кон училиштето
Поглед кон училиштето
Поглед кон училиштето
Поглед кон училиштето

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]