ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ - Кисела Вода

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
За други значења видете на појаснителната страница
„„Кирил Пејчиновиќ““

ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ - Кисела Вода DG20121022 125833.jpg
Место
Општина: Кисела Вода
Нас. место: Скопје
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ се наоѓа во Скопје, општина - Кисела Вода.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]