Кирил Пејчиновиќ (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кирил Пејчиновиќ е еден од најголемите македонски просветители. Неговото име го носат повеќе организации и институции: