Прејди на содржината

ОУ „Карпош“ - Умин Дол

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карпош "

Место
Општина: Куманово
Нас. место: Умин Дол
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Карпош основно училиште во Умин Дол, Општина Куманово.[1].

Учество на натпревари

[уреди | уреди извор]

Освоени награди

[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште

[уреди | уреди извор]
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)