ОУ „Даме Груев“ - Смилево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Даме Груев"“

Место
Општина: Демир Хисар
Нас. место: Смилево
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Даме Груев" се наоѓа во Смилево, општина - Демир Хисар.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]