ОУ „Гоце Делчев“ - Ресен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гоце Делчев

Место
Општина: Општина Ресен
Нас. место: Ресен
Адреса: Ул. Мите Трповски бр. 30

Ресен Преспа Р. Македонија 7310

Основни информации
Директор: Зоран Митревски
Настава на: македонски
Контактни информации

Гоце Делчевосновно училиште во Ресен, Општина Ресен.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)