ОУ „Гоце Делчев“ - Ресен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Гоце Делчев"“

Место
Општина: Ресен
Нас. место: Ресен
Адреса: Ул. Мите Трповски бр. 30

Ресен Преспа Р. Македонија 7310

Основни информации
Директор: Зоран Митревски
Настава на: Македонски јазик
Контактни информации

Основното училиште "Гоце Делчев" се наоѓа во Ресен, општина - Ресен.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]