ОУ „Видое Подгорец“ - Струмица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Видое Подгорец“

Primary school Vidoe Podgorec - Strumica (2).JPG
Место
Општина: Струмица
Нас. место: Струмица
Основни информации
Директор: Наташа Хаџи - Еленова
Контактни информации

Основното училиште "Видое Подгорец" се наоѓа во Струмица, општина - Струмица.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]