ОУ „Ванчо Прке“ - Штип

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ванчо Прке

ОУ „Ванчо Прќе“ - Штип.jpg
Место
Општина: Општина Штип
Наречено по: Ванчо Прке
Нас. место: Штип
Адреса: ул. Васил Главинов
Местоположба
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Ванчо Прке“основно училиште во Штип, Општина Штип.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)