Прејди на содржината

ОУ „Браќа Рибар“ - Табановце

Од Википедија — слободната енциклопедија
Браќа Рибар

Место
Општина: Општина Куманово
Нас. место: Табановце
Местоположба
Основни информации
Директор: Светлана Стефановска
Контактни информации

Браќа Рибаросновно училиште во Табановце, Општина Куманово.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште

[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште

[уреди | уреди извор]
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)