ОУ „Братство-Единство“ - Охрид

Од Википедија — слободната енциклопедија
Братство-Единство

Училиштето во 2015 година
Училиштето во 2015 година
Место
Општина: Охрид
Нас. место: Охрид
Адреса: зграда „Крст Џамија“, ул. „7 ноември“ бр.85
зграда „Кошишта“, ул. „Стив Наумов“ бр.18
Местоположба

Основни информации
Директор: Муамер Доко
Настава на: македонски, турски и албански
Контактни информации

ОУ „Братство-Единство“основно училиште во населбата Кошишта во градот Охрид.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Галерија[уреди | уреди извор]Координати: 41°7′8″N 20°47′46″E / 41.11889° СГШ; 20.79611° ИГД / 41.11889; 20.79611