ОУ „Братство-Единство“ - Коњари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Братство-Единство“

Место
Општина: Општина Петровец
Нас. место: Средно Коњари
Основни информации
Контактни информации

„Братство-Единство“основно училиште во Средно Коњари, Општина Петровец.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)