ОУ „Бајрам Шабани“ - Грушино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бајрам Шабани

Место
Општина: Општина Арачиново
Нас. место: Грушино
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Бајрам Шабаниосновно училиште во Грушино, Општина Арачиново.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)