ОУ „Даме Груев“ - Куклиш

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ОУ "Даме Груев" - Куклиш)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Даме Груев“

Primary school Dame Gruev - Kuklish (3).jpg
Место
Општина: Општина Струмица
Нас. место: Куклиш
Основни информации
Директор: Валентина Пеливанова
Контактни информации

„Даме Груев“основно училиште во Куклиш, Општина Струмица.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Галерија[уреди | уреди извор]