Никола Ристески

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Никола Ристески
Националност Македонец
Познат по улогата во:
Врба
Занимање глумец

Никола Ристески — македонски глумец.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Филмографија на глумецот Никола Ристески
Год. Назив Улога
2010.-те
2018. Иднината е наша Полицаец
2019. Врба Милан

Надворешни врски[уреди | уреди извор]