На крстопат (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

На крстопат е американски филм во режија на Шон Пен. Главните улоги ги толкуваат: Џек Николсон, Анџелика Хјустон и Дејвид Морс.

Содржина[уреди | уреди извор]

По шест години поминати в затвор поради убиство од невнимание, Џејмс Бот е пуштен на слобода. Фреди Гејл, таткото на убиената девојка, се заколнува дека ќе се одмазди за убиството на својата ќерка. Неговата сопруга го напуштила поради неверство, а Фреди се оддава на алкохол и кратки љубовни авантури. Конечно, доаѓа денот кога Џејмс се соочува со Фреди, кој му дава три слободни дена на Џејмс, пред да му се одмазди.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 831, 30.5.2014, стр. 15.