Науката во 1655 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
Години во науката
Поврзани теми од периодот

1655 година во науката опфаќа некои значајни настани.

Математика[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Crilly, Tony (2007). 50 Mathematical Ideas you really need to know. London: Quercus. стр. 29. ISBN 978-1-84724-008-8.