Науирзим (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Науирзим
Округ
Науырзым ауданы
Грб на Науирзим
Грб
Nauyrzym District Kazakhstan.png
Координати: 51°16′48″N 63°58′11″E / 51.28000° СГШ; 63.96972° ИГД / 51.28000; 63.96972
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарКараменди
Часовен појас+6 (UTC+6)
Мреж. местоhttp://naurzum.kostanay.gov.kz

Науирзим (казашки: Науырзым ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Караменди.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]