Наоја Кикучи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Наоја Кикучи
Лични податоци
Роден на 24 ноември 1984 (1984-11-24) (37 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Sagan Tosu
Број 36
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003–2007 Júbilo Iwata
2005Albirex Niigata
2008–2009 Carl Zeiss Jena
2009–2010 Oita Trinita
2011–2013 Albirex Niigata
2013– Sagan Tosu
Репрезентација
2010 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Наоја Кикучи (роден 24 ноември 1984) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2010 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]