Наотаке Хању

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Наотаке Хању
Naotake Hanyu.jpg
Лични податоци
Роден на 22 декември 1979 (1979-12-22) (43 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб FC Tokyo
Број 22
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2002–2007 JEF United Chiba
2008– FC Tokyo
2013Ventforet Kofu
Репрезентација
2006–2008 Јапонија Јапонија 17 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Наотаке Хању (роден 22 декември 1979) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2006 5 0
2007 7 0
2008 5 0
Вкупно 17 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]