Монтуенга де Сорија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Монтуенга де Сорија
Montuenga de Soria
Замокот Монтуенга во 2006 г.
Замокот Монтуенга во 2006 г.
ЗемјаШпанија
ПокраинаСорија
ОпштинаАркос де Халон
Надм. вис.&10000000000000820000000820 м
Население (2017)
 • Вкупно94[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Мреж. местоarcosdejalon.es

Монтуенга де Сорија (шпански: Montuenga de Soria) — село во општината Аркос де Халон од покраината Сорија, Шпанија. Во 2017 г. имало население од 94 жители.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Instituto Nacional de Estadística“. Ine.es. Посетено на 25 август 2018.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]