Моите среќни ѕвезди (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Моите среќни ѕвезди“ (кинески: 福星高照) — хонгконшки филм од 1985 година во режија на Само Хун по сценариото на Бери Вон. Главните улоги ги играат: Само Хун, Џеки Чен, Јуен Бјао итн.[1]

Синопсис[уреди | уреди извор]

Маслс (го игра Чен) е полицаец на тајна задача. Тој ги убедува своите другари од детството да отпатуваат заедно со него во Јапонија за да му помогнат да фати една група припадници на познатите Јакузи...

Наводи[уреди | уреди извор]