Мијата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Наташа Мијатовиќ
Роден(а)Скопје
ПотеклоМакедонија
Жанровипоп, македонска музика
Занимањапејачка
Инструментивокал
Период на активност2007–се уште

Наташа Мијатовиќ, позната како Miyatta - македонска поп пејачка.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Албуми[уреди | уреди извор]

Спотови[уреди | уреди извор]

Спот Година Режисер
Верувам во себе 2007
Постојам 2008
Волшепства 2008
Нема да помине 2009 Quasar Film
Ко деца мали 2014 Sasha Stanisic
Еден ден 2015
BedFlower 2017 Томато Продукција
Домаќинска 2018 MIYATTA
Полетај 2019 Огнен Шапковски
Маска 2021 MIYATTA
Невидени 2021 MIYATTA

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]