Мичијо Таки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Мичијо Таки
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1927 Јапонија Јапонија 1 (0)

Мичијо Таки — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]