Михаил Чипурин

Од Википедија — слободната енциклопедија

Михаил Алексеевич Чипурин (руски: Михаил Алексеевич Чипурин, 17 ноември 1980) е руски ракометен играч за НАС Иври и руската репрезентација.[1][2]

Во 2004 година тој бил член на рускиот тим кој освои бронзен медал на Олимпискиот турнир. Тој ги одиграл сите осум натпревари и постигнал шест гола.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „EHF profile“. Архивирано од изворникот на 2015-06-02. Посетено на 2018-11-17.
  2. „2015 World Championship Roster“ (PDF). IHF. Архивирано од изворникот (PDF) на 29 January 2015. Посетено на 15 January 2015.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]