Михаил Семјонов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за  Белорусија
Машко борење во Грчко-римски стил
Бронзен медал – трето место 2008 Пекинг Грчко-римски стил до 66kg

Михаил Семјонов (роден на 30 јули 1984) е белоруски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината Грчко-римски до 66 кг.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Спортска биографија, Михаил Сиомионау“. Архивирано од изворникот на 2008-09-07. Посетено на 13 август 2008.