Прејди на содржината

Михаил Николаевич Кузнецов (кануист)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Олимписки медали
Натпревари на диви води мажи
Бронзен медал – трето место 2008 Пекинг
Кузнецов (лево) и Ларионов на Олимпијадата во 2016 година

Михаил Николаевич Кузнецов (руски: Михаил Николаевич Кузнецов) (роден 14 мај 1985 во Нижни Тагил) — руски слалом-кајакар којшто се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои бронзен медал во дисциплината Ц-2 на ЛОИ 2008 во Пекинг.

Наводи[уреди | уреди извор]