Митре Колевски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Митре Колевски — роден во село Пустец, Мала Преспа. Македонски партизан во Народно-ослободителната борба за време на Втората светска војна, кој го загубил животот во борбите за ослободување на Македонија во близина на Ќафасан.

Литература[уреди | уреди извор]

  • Весник „Дневник“