Мајори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Корсо Реџина

Мајори е населба во Италија во областа Салерно, регионот Кампанија.

Според проценката од 2011 г. Во населбата живееле 5268 жители.[1] Населбата се наоѓа на надморска височина од 13 м.

Популација[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. . 1999 http://dx.doi.org/10.4095/298608. Наводот journal бара |journal= (help); Отсутно или празно |title= (help)

Литература[уреди | уреди извор]

 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]