Маја Морачанин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Маја Морачанин
Пратеничка на Собранието на Македонија
Лични податоци
Роден(а) Маја Морачанин
14 април 1970 (1970-04-14) (52 г.)
Скопје, СФРЈ СФР Југославија
Државјанство Македонија
Националност Македонка
Партија ДОМ
Занимање лекарка

Маја Морачанин (р. 14 април 1970 во Скопје) — македонска лекарка и пратеничка во Собранието на Македонија од страна на ДОМ.[1]

Животопис[уреди | уреди извор]

Дипломирала на Медицинскиот факултет во Скопје како доктор по медицина, подоцна со специјализација за физикална медицина и рехабиталиција.

Член е на ДОМ.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Маја Морачанин“. www.sobranie.mk. Посетено на 2021-11-29.