Масаши Мотојама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масаши Мотојама
Лични податоци
Роден на 20 јуни 1979 (1979-06-20) (43 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Giravanz Kitakyushu
Број 43
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1998–2015 Kashima Antlers
2016– Giravanz Kitakyushu
Репрезентација
2000–2006 Јапонија Јапонија 28 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Масаши Мотојама (роден 20 јуни 1979) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 3 0
2001 0 0
2002 0 0
2003 3 0
2004 12 0
2005 8 0
2006 2 0
Вкупно 28 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]