Масакуни Јамамото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масакуни Јамамото
Лични податоци
Роден на 4 април 1958 (1958-04-04) (64 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1981–1987 Yamaha Motors
Репрезентација
1980–1981 Јапонија Јапонија 4 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Масакуни Јамамото (роден 4 април 1958) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1980 2 0
1981 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]