Масакијо Маезоно

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масакијо Маезоно
Masakiyo Maezono in Okinawa, 2012.jpg
Лични податоци
Роден на 29 октомври 1973 (1973-10-29) (49 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1992–1996 Yokohama Flügels
1997–1998 Verdy Kawasaki
1998 Santos
1999 Goiás
2000 Shonan Bellmare
2001–2002 Tokyo Verdy
2003 Anyang LG Cheetahs
2004 Incheon United
Репрезентација
1994–1997 Јапонија Јапонија 19 (4)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Масакијо Маезоно (роден 29 октомври 1973) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1994 6 0
1995 4 0
1996 7 4
1997 2 0
Вкупно 19 4

Надворешни врски[уреди | уреди извор]