Марша Крос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Марша Крос
Роден(а)Марша Ен Крос
Активен1984 - денес
СопружникТом Махоуни (2006-)

Марша Ен Крос (родена на 25 март 1962) е американска глумица, номинирана за Еми и Златен Глобус, најдобро позната по една од главните улоги во хит серијата Очајни домаќинки, Бри Хоџ.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Награди и номинации[уреди | уреди извор]

Очајни домаќинки[уреди | уреди извор]