Прејди на содржината

Мала Бресница

Од Википедија — слободната енциклопедија

Мала Бресница е едно од селата кои што се сместени во општина Кучево, Србија . Според пописот кој што се одржал во 2002 година, населението на селото имало 135 жители.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Popis stanovništva, domaćinstava i Stanova 2002. Knjiga 1: Nacionalna ili etnička pripadnost po naseljima. Republika Srbija, Republički zavod za statistiku Beograd 2003. ISBN 86-84433-00-9

44°33′02″N 21°30′12″E / 44.55056° СГШ; 21.50333° ИГД / 44.55056; 21.50333