Макото Танака

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Макото Танака
Лични податоци
Роден на 8 август 1975(1975-08-08)(48 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–2008 Júbilo Iwata
2009–2011 Avispa Fukuoka
Репрезентација
2004–2006 Јапонија Јапонија 32 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Макото Танака (роден 8 август 1975) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2004 14 0
2005 16 0
2006 2 0
Вкупно 32 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]